Popis produktu Elektrokolo Haibike XDURO Nduro 10.0 i630Wh FLYON 2020 Červená/carbon/žlutá mat.

REZERVUJTE SI TOTO SKVOSTNÉ ELEKTROKOLO JIŽ NYNÍ A PROVEĎTE U NÁS PŘEDOOBJEDNÁVKU JEŠTĚ PŘED ÚPLNÝM VYPRODÁNÍM.

Elektrokolo Haibike XDURO AllTrail 5.0 i630Wh FLYON 2020 - "POHON Z BUDOUCNOSTI".

Objevte svět plný nových možností. Zkoumání nových limitů, ve dne i v noci. S FLYONem jsme představili novou generaci elektrokol. Nový motor, inovativní koncepce, více konektivity a inteligentní design: Ať již v podmínkách integrace, digitalizace nebo výkonu - FLYON stanovuje nové standardy ve špičkovém sektoru. Jedná se o první "vlastní" pohon Haibike, který vznikl díky německé inženýrské kapacitě v kombinaci s inteligentními technologiemi a dlouholetým know-how. Všechny komponenty byly vyvinuty firmou Haibike a vznikl tím systém, který lze snadno a snadno a intuitivně ovládat.

Barevný displej umístěný v centrální poloze nad představcem je snadno čitelný v každé situaci díky transflexnímu designu. Každá asistence (ECO,LOW,MID,HIGH,XTREME) je barevně odlišena, což přispívá k rychlé orientaci. Aktuální jízdní data a systém informací jsou zobrazeny na čtyřech přepínatelných plochách. Je zde možné zobrazovat a analyzovat údaje týkající se tréninku, jako je měření tepu, kadence nebo spotřeby kalorií.

Karbonový rám, který byl nově vyvinut pro motor Flyon a byl zkonstruován z vysoce kvalitního karbonu.

Kde není integrované LED osvětlení Haibike Twin Tail Lights v základní výbavě lze tímto osvětlením elektrokolo dovybavit.

Motor Haibike HPR 120S. Podmanit si strmý výjezd, "létat" po stezkách, prozkoumávat nové hranice a rozšířit je: Extra systém - vyrobený v Německu - zajišťuje potřebnou sílu, když ji potřebujete, díky perfektní modulaci pěti uživatelských režimů asistence. Spolu s dodavatelem technologií TQ jsme vyvinuli dynamický motor, který je nejmocnějším středovým motorem na trhu a poskytuje až 120 Nm točivý moment. Díky patentovanému přenosu nabízí motor extrémní výkon a účinnost v kompaktním balení. V režimu OFF se pohyblivé součásti motoru odpojí, při jízdě bez asistence motoru tedy budete překvapeni, jak lehce se Vám pojede.

HAIBIKE SKIDPLATE je kryt motoru z plastu vyztuženého vlákny, který efektivně chrání motor od přímých dopadů při jízdě přes překážky, stejně jako od nečistot a nárazů od kamenů a jiných nástrah.

Kde není integrované přední světlo Haibike SyBeamer v základní výbavě lze tímto osvětlením elektrokolo dovybavit. Toto světlo nabízí obrovskou svítivost až 5000 lumenů. Volit můžete mezi 150, 300 nebo právě zmíněnými 5000 lumeny.

Veškeré kabely jsou co nejvíce integrovány a skryty do rámu, tím vznikl ojedinělý čistý vzhled.

Převodníky jsou uměleckým dílem. Na elektrokolech Habikech s pohonem FLYON naleznete převodníky buď se 42 nebo 38 zuby. Design zubů byl navržen tak, aby se co nejvíce eliminovalo padání řetězu.

Baterie plně integrovaná do rámu s obrovskou kapacitou 630 Wh. Systém zamykání baterie je od známé značky ABUS. Dokoupit bude možné rychlonabíječku 10A, která dokáže nabít až 80% kapacity za pouhých 60 minut.

Nově vyvinutý disk s 18 magnety odesílá snímači rychlosti 18 signálů za jednu otáčku kola a tím měří rychlost 18krát přesněji než jakýkoli jiný systém dostupný na trhu. Tímto je systém schopen reagovat výrazně rychleji a dynamičtěji na měnící se požadavky a rozpozná akceleraci i při pomalých rychlostech, např. při startu v kopci. Senzor rychlosti je bezpečně pro eliminaci možného poškození integrován do levé části zadní stavby.

Velikost L
Motor Flyon HPR120S, 25km/h
Baterie Flyon The Battery, 630 Wh
Displej Flyon The Display
Nabíječka Haibike The Battery Charger 4A
Materiál rámu Karbon
Rám karbon, Tapered head tube, pevná osa M12 (1.75) x 148mm, kotoucová brzda Post Mount, zdvih: 180mm
Barva Red
Vidlice FOX 36 Float Factory, vzduch, zdvih: 180mm, hliníkový sloupek 1 1/8" - 1 1/2" zeslabený, pevná osa
Tlumič FOX Float X2 Factory, vzduch
Řídítka Haibike Components The Bar +++ DI2 Holes 780mm
Hlavové složení A-Head Tapered mit Lenkanschlag, Cartridge, hliník
Představec Haibike Components TheStem 2, A-head, Bar bore: 31.8mm
Přehazovačka Sram EX1, 8-rychlost
Řazení Sram EX1, Trigger řadič
Gripy/Omotávka Haibike MTB Griffe
Brzdy Magura MT7 HC-pácka, hliník/Magura MT7, 203mm, 4-Kolben Scheibenbremse
Kliky Haibike Components The Chainring, 38, hliník
Kazeta Sram XG899, 11-48 zubů
Řetěz Sram EX1
Ráfky / Kola DT Swiss FR1950
Sedlo Prologo PROXIM TiroX
Sedlovka Kind Shock LEV-Integra, teleskopická, 34.9mm, hliník
Pláště / duše Schwalbe Magic Mary, 65-584, skládací
Osvětlení Haibike Skybeamer 5000 Tagfahrlicht, Fernlicht, 150 lux/Haibike Twin TailLights
Pedály Haibike Freeride-Pedal, hliník
Nosnost 120kg
Barva výrobce Červená/carbon/žlutá mat.

1995 Susanne a Felix Puellovi zakládají značku Haibike

V roce 1995 založili Susanne a Felix Puellovi značku Haibike. Susanne byla jednatelkou skupiny Winora Group a pravnučkou zakladatele firmy Engelberta Wienera. Nejprve byla sportovní kola nabízena ještě pod mateřskou značkou Winora. Brzy se však objevilo nové jméno – Haibike. Nová značka se následně dále vyvíjela co do obsahu i technických vlastností.

2010 Haibike představuje praotce všech horských elektrokol: Haibike eQ XDURO

Praotec všech horských elektrokol, model Haibike eQ XDURO, byl představen na veletrhu Eurobike. Hned napoprvé měl obrovskou odezvu: Ještě nikdy předtím žádný výrobce nepřišel se skutečným horským elektrokolem, které by bylo vhodné do terénu. Použitá koncepce otočeného motoru, kterou firma Haibike vyvinula, stejně jako celý základní styl byly v nadcházejících letech mnohokrát napodobeny. Původní sortiment se skládal ze čtyř modelů (Fully, Hardtail, Cross a Trekking). Poptávka převyšovala nabídku: Modely XDURO byly brzdy vyprodány. Byl to zásadní zlom v historii značky Haibike.

2010 Haibike zavádí jako první na světě technologii gravitační lití

Již u prvního modelu XDURO použila firma Haibike speciální výrobní postup nazvaný gravitační lití. Tento způsob odlévání pochází z výroby motocyklů a umožňuje vyrábět složité součásti, které jsou mimořádně stabilní a přesné, ale přitom lehké. Své využití tato technologie nachází především v takzvaném „rozhraní“, tedy uložení motoru. To je centrální část rámu, která v sobě spojuje spoustu dalších funkcí. V následujících letech tuto technologii začalo využívat stále více konkurentů.

2011 První cena iF Award, první 29” horské elektrokolo a studie závodního elektrokola

Design a technika se dále vyvíjely. Model XDURO RX obdrže cenu iF Award, jedno z nejvýznamnějších mezinárodních ocenění za design. Sortiment se rozšířil na jedenáct modelů, objevily se další varianty. Mezi nimi také eQ XDURO 29, elektrokolo kombinující dva velké trendy: 29palcový plášť a elektrokolo. Na veletrhu Eurobike 2011 byl také představen model XDURO Race, studie rychlého elektrokola schopného vyvinout rychlost 45 km/h. Kladná odezva z řad odborné veřejnosti a pozitivní výsledky jízdních testů vedly firmu Haibike k zahájení výroby takového elektrokola pro sezónu 2014: Byl to začátek nové kategorie Fast Road.

2012 Sabine Spitzová přechází na Haibike

Značka Haibike se dočkala věhlasného přírůstku: Vynikající německá cyklistka, závodnice na horských kolech Sabine Spitzová začala jezdit na kole značky Haibike. Společně s novým týmem Haibike ProTeam v proměnlivém obsazení se Sabine již 4 roky udržela na světové špičce. Tým Haibike ProTeam jezdkyně Sabine Spitzové již dlouho patří do top3 žebříčku UCI.

2012 Sabine Spitzová získává na kole Haibike olympijské stříbro

Již v průběhu svého prvního roku u Haibike vybojovala Sabine Spitzová na olympiádě v Londýně stříbrnou medaili. A to i navzdory pádu na jednom prudkém svahu.

2012 Maximilian Semsch na cestě kolem Austrálie

Němec Maximilian Semsch objel na kole XDURO Trekking australský kontinent. Tato cesta „Around OZ“, měřící 16 047 kilometrů, byla první takovou a dosud také nejdelší cestou v historii moderních elektrokol. Maxmilian tuto trasu urazil na sériovém modelu XDURO Trekking, na kterém navzdory extrémním podmínkám a třicetikilogramovému nákladu zavazadel nedošlo kromě dvou zlomených paprsků k žádnému poškození.

2012 První elektrokolo AllMountain, první S-pedelec Haibike

Sortiment se rozrostl na 17 modelů. Bylo mezi nimi také první elektrokolo AllMountain, které se svým zdvihem pružiny 150 mm připravilo půdu budoucímu trendu elektrokol s vysokým zdvihem. Firma Haibike představila poprvé rychlé elektrokolo dosahující rychlosti 45 km/h, XDURO Trekking S. Přídomek „eQ“ zmizel, zůstal jednoduchý název „XDURO“, což je složenina ze slov X-Cross a Enduro.

2013 Následníkem původního modelu XDURO se stává XDURO²

Na veletrhu Eurobike představila firma Haibike zcela nový sortiment. 37 modelů dalo zcela jasně najevo, že se značka Haibike stále více hlásí k ePerformance. Také z technického hlediska se mnohé změnilo: Nový pohon a zcela nová hliníková platforma pozdvihují XDURO na zcela novou úroveň. Značka Haibike se také dočkala svých nejdůležitějších designových prvků: dvojitého zalomení horní trubky rámu, krytu SkidPlate a šikmého kanálu tlumiče.

2013 Haibike zavádí SkidPlate

Je to malá, ale důležitá součást: kryt SkidPlate. Chrání motor před poškozením a poškrábáním. Haibike jej jako první výrobce na světě zavedl u své nové řady XDURO². Na rozdíl od prvního modelu XDURO, kde byl motor otočený směrem dovnitř rámu, byl nyní motor nově upevněn pod rámem, takže přestal být chráněný. V následujících letech začalo kryt SkidPlate používat stále více značek a tento kryt se postupně stal charakteristickým znakem sportovních horských elektrokol.

2013 První eEnduro historie: XDURO Nduro značky Haibike

V tomto roce bylo také představeno elektrokolo, které změnilo trh tak, jak se to dosud žádnému elektrokolu nepodařilo: XDURO Nduro. Díky zdvihu pružiny 180 mm se tato oblast otevřela zcela novým způsobům využití a cílovým skupinám.

2013 Haibike se vydává OnRoad

Firma Haibike poprvé představila rychlé a čistokrevné silniční modely a přenesla výkonovou koncepci XDURO na silnice. Výsledkem je XDURO Race, první sériové závodní elektrokolo, a Superrace, rychlé elektrokolo s rovnými řídítky.

2013 Haibike zavádí nový pojem „ePerformance“

Nový druh sportu potřebuje nové jméno. Proto zavedla firma Haibike pojem „ePerformance“. Je to zkratka z výrazu „electric performance“: kombinace lidské (fyzické) síly a podpory elektrického pohonu. I když pojem „ePerformance“ očividně souvisí s „eBike“ neboli elektrokolem, vědomě se proti němu vymezuje a klade jasný důraz na výkon. Tím podtrhuje základní myšlenku ePerformance: sportovní, na výkon zaměřená elektrokola.

2014 Přichází Haibike SDURO

Elektrokolu XDURO se narodil sourozenec: Haibike SDURO. Tato nová řada přichází s novým pohonem YAMAHA, představeným exkluzivně pro značku Haibike. Řada SDURO měla díky svým jízdním vlastnostem, své spolehlivosti a nižším cenám okamžitě úspěch. Již v průběhu prvního roku byl model SDURO HardNine SL jmenován nejdůležitějším elektrokolem v německých specializovaných obchodech. Pohon YAMAHA PW, v té době exkluzivně využívaný firmou Haibike, vyletěl mezi autorizovanými prodejci z nuly na druhou příčku mezi nejdůležitějšími pohony.

2014 První horské elektrokolo s elektronicky řízeným odpružením

Firma Haibike jako první výrobce sáhla po elektronice a představila dva modely řady SDURO, které měly jako první elektrokola elektronicky řízené odpružení. Tím si značka Haibike otevřela dveře do nového světa elektronických systémů jízdní podpory.

2014 První německý mistrovský titul na horském elektrokole s modelem SDURO

Již první den po svém uvedení ve Schweinfurtu vybojovalo elektrokolo SDURO v Bad Säckingen vítězství na prvním německém mistrovství horských elektrokol. S minutovým náskokem před druhým závodníkem v pořadí si sedmnáctiletý Max Brandl dojel pro první titul tohoto druhu.

2014 První Carbon-eFully

Na veletrhu Eurobike 2014 se měla firma Haibike zase čím chlubit: mezi představovanými novinkami byla i světová premiéra modelu Carbon-eFully se středovým pohonem. Na počátku éry uhlíkových vláken u elektrokol stály celkem tři modely a značka Haibike měla už zase vedoucí pozici. Výběr nových modelů doplnil také model elektrokola fatbike „FatSix“.

2014 Haibike získává hned pět ocenění iF Award najednou

To tu ještě nebylo: Značka Haibike byla v rámci předávání mezinárodně renomovaného designového ocenění iF Award vyznamenána pětkrát. Cenu získaly tři modely ePerformance a dva modely Performance. Podle organizátorů dosud žádný výrobce pět cen najednou nezískal.

2014 XDURO FS se stává v USA elektrokolem roku – „eBike Of The Year”

Značka Haibike se zapsala do historie i v domovině horských kol. Ocenění „eBike Of The Year Award“ bylo udělováno poprvé a získala jej právě značka Haibike. Cenu nepředával nikdo jiný než samotný Gary Fisher, otec horského kola. Ve svém proslovu označil toto elektrokolo za „the Next Big Thing“ – velkou věc.

2014 Haibike integruje motor s baterií

Firma Haibike jako jeden z prvních výrobců integrovala součásti systému Bosch do rámu. Tím se motor opticky zmenšil o 38 %. Formálně i technicky byla integrována také baterie. Výrobce se přitom řídil principem „viditelné integrace“: Všechny podstatné součásti jsou opticky integrované, ale navenek zůstávají stále viditelné a dotvářejí charakter modelu.

2014 Při čtenářské volbě „horského kola roku“ získává model Nduro Pro druhé místo

V rámci každoroční volby „horského kola roku“ vybrali čtenáři časopisu MountainBike model Haibike XDURO Nduro Pro na senzační druhé místo. Jednalo se o jediné horské elektrokolo v této soutěži a čtenáři tak překvapili celou scénu svým jasným příklonem k ePerformance.

2015 Guido Tschugg přechází ke značce Haibike a na elektrokolo

Je to jeden z nejznámějších německých bikerů. Je čtyřnásobným mistrem Německa v disciplíně dual, šestinásobným německým mistrem v disciplíně 4Cross, bronzovým medailistou z mistrovství světa a jako jediný Němec se hned dvakrát účastnil legendárního závodu RedBull Rampage. Jako první aktivní profesionál přešel sympatický závodník z Allgäu Guido Tschugg na horské elektrokolo a změnil tak pohled na ePerformance. Pro obě strany to znamenalo začátek mimořádně plodné spolupráce.

2015 První sjezdové elektrokolo: XDURO Dwnhll PRO

Firma Haibike opět zvedla laťku a představila pokračování své úspěšné řady elektrokol s vysokým zdvihem. S novým modelem XDURO Dwnhll PRO přinesla sjezdové (downhill) elektrokolo s výkonným pohonem, což bylo něco dosud nepředstavitelného: nefalšované sjezdové kolo, na kterém lze jezdit i do kopce, aniž by se tam muselo přepravovat lanovkou. Tím byly zbořeny veškeré hranice a otevřely se nevídané možnosti využití. Model Dwnhll měl okamžitě velký úspěch. Na základě tohoto sériově vyráběného kola vznikla i speciální řada Guido Tschugg Signature.

2016 Gary a Rachel Corbettovi vytvořili nový rekord v jízdě na dlouhé trati

Australští manželé dali výpověď z práce, prodali dům, postavili svou rodinu před hotovou věc a odjeli do Evropy, aby překonali světový rekord ve vzdálenosti ujeté na elektrokole. Ten před nimi vytvořil Němec Max Semsch při své výpravě kolem Austrálie „Around-Oz“, kterou podnikl také na elektrokole značky Haibike. Australané však nadšení pro elektrokolo propadli také a dojeli ještě dál. Firma Haibike se o této dvojici náhodou dozvěděla a jmenovala manžele Hrdiny Haibike. Protože to hrdinové skutečně jsou.

2016 Profesionál Andi Wittmann přechází na Haibike

Po Guidovi Tschuggovi přešel ke značce Haibike další profesionální jezdec: Němec Andi Wittman. Byl to jeden z nejlepších světových dirtbikerů, držel světový rekord ve skoku do výšky, organizoval bikerské akce a troufal si i na závod Enduro. Při jednom ošklivém pádu však utrpěly jak jeho nohy, tak jeho sportovní kariéra. Tvrdě bojoval, aby mohl opět usednout na kolo, a přitom objevil dříve ysmívané elektrokolo .

2016 Haibike představuje eConnect

Systém eConnect vytvořený firmou Haibike připojil horská elektrokola k síti a otevřel tak zcela nové digitální možnosti. Malá jednotka integrovaná v elektrokole odesílá a přijímá data. Tím jsou umožněny takové funkce, jako je například zabezpečení proti zlodějům pomocí GPS, určení polohy kola, záznam trasy či export. Všechny údaje lze prohlížet a spravovat prostřednictvím speciální aplikace. Značka Haibike tak jako první připravila půdu pro chytrá kola ePerformance.

2016 Haibike integruje displej do představce

Další krok směrem k integraci a vytvoření kokpitu: Firma Haibike vyvinula vlastní představec s tvarově přizpůsobeným displejem. Tím byla zajištěna dokonalá optická integrace zobrazovací jednotky a její optimální ochrana před poškozením.

2017 Haibike představuje Modular Rail systém a InTube Battery koncept.

Díky Modular Rail systému (MRS) mohou být na kolo rychle a snadno připevněny různé díly. Na horní straně spodní rámové trubky je integrovaná montážní lišta, do které je možné upevnit např. láhev na pití, nebo brašnu ve třech volitelných pozicích. Náš nový InTube Battery koncept (IBC) nabízí novou úroveň integrace, estetické krásy a funkčnosti. Je nabízen pro širokou paletu produktů z našeho programu.

2018 Sam Pilgrim se připojil k průkopníkům ePerformance Haibike

Britský profesionál ve sjezdu Sam Pilgrim se právě stal průkpníkem ePerformance Haibike. Jeho cílem je prozkoumání potenciálu XDURO série a nové určení hranic eMountainbiku. Se svým custom-made Haibike Jump bikem bude Pilgrim v roce 2018 startovat na některých akcích FMB World Tour. Na svých platformách sociálních médií, které mezitím navštívilo přes 500.000 fanoušků působivě předvádí adrenalinová videa „what’s possible on an ebike with new tricks and big jumps“.

Parametry

Velikost L
Motor Flyon HPR120S, 25km/h
Baterie Flyon The Battery, 630 Wh
Displej Flyon The Display
Nabíječka Haibike The Battery Charger 4A
Materiál rámu Karbon
Rám karbon, Tapered head tube, pevná osa M12 (1.75) x 148mm, kotoucová brzda Post Mount, zdvih: 180mm
Barva Red
Vidlice FOX 36 Float Factory, vzduch, zdvih: 180mm, hliníkový sloupek 1 1/8" - 1 1/2" zeslabený, pevná osa
Tlumič FOX Float X2 Factory, vzduch
Řídítka Haibike Components The Bar +++ DI2 Holes 780mm
Hlavové složení A-Head Tapered mit Lenkanschlag, Cartridge, hliník
Představec Haibike Components TheStem 2, A-head, Bar bore: 31.8mm
Přehazovačka Sram EX1, 8-rychlost
Řazení Sram EX1, Trigger řadič
Gripy/Omotávka Haibike MTB Griffe
Brzdy Magura MT7 HC-pácka, hliník/Magura MT7, 203mm, 4-Kolben Scheibenbremse
Kliky Haibike Components The Chainring, 38, hliník
Kazeta Sram XG899, 11-48 zubů
Řetěz Sram EX1
Ráfky / Kola DT Swiss FR1950
Sedlo Prologo PROXIM TiroX
Sedlovka Kind Shock LEV-Integra, teleskopická, 34.9mm, hliník
Pláště / duše Schwalbe Magic Mary, 65-584, skládací
Osvětlení Haibike Skybeamer 5000 Tagfahrlicht, Fernlicht, 150 lux/Haibike Twin TailLights
Pedály Haibike Freeride-Pedal, hliník
Nosnost 120kg
Barva výrobce Červená/carbon/žlutá mat.

Načítání obsahu...

Načítání obsahu...
Naše cena:
237 499 Kč
Sleva: 
-%
M Skladem - externí sklad
L Skladem - externí sklad
ks
Skladem - externí sklad
Kód produktu: 4541138946
Na splátky Home Credit
Spočítat splátky Informace o úvěru