Výhody elektrokol

Elektrokolo (PEDal ELEctric Cycle) – jsou šlapací elektrokola nevyžadující řidičský ani technický průkaz. Motor zde plní funkci podpory šlapání a bez šlapání nepracuje. Po dosažení rychlosti 25 km/h se motor automaticky vypíná. Při jízdě doporučujeme důsledné používání cyklistické přilby.

Čistá a ekologická jízda

Jízda na elektrokole není lákavá pouze pro ekologické průkopníky. Statistika dokládá, že 60% všech jízd automobilem je kratších než 7,5 km. Na elektrokole lze takovéto krátké trasy zvládat dokonale a s podstatně nižší spotřebou energie než na mopedu či v autě. To znamená méně výfukových plynů a hluku. Nebudou vás trápit rovněž dopravní zácpy ani starosti s parkováním.

Výhodná cena

Kupní cena elektrokola je obecně poněkud vyšší než cena běžného jízdního kola. Tato skutečnost by vás však od koupě neměla odradit, protože kvůli výkonu a možnostem používání je vhodnější náklady na provoz a údržbu elektrokola v městském provozu srovnávat s malým motocyklem či s automobilem. Elektrokolo je tudíž podstatně levnější a ekologičtější.

Bezpečnost

Důležitým činitelem bezpečnosti jízdních kol je stabilita. Nejnestabilnějším momentem jízdy na jízdním kole je časový úsek mezi zahájením jízdy a jízdou. Díky elektrickému pohodu je elektrokolo mnohem rychlejší a pohyblivější. Kolo pohotově dosáhne stabilní rychlosti a lze je bezpečně řídit. Jízda do kopce je vyloženě potěšením.

Méně potu

V tuhé dopravní situaci se již naše kola osvědčují při jednoduchém objíždění velké dopravní zácpy. Největším problémem při přestupu z auta na jízdní kolo často bývá fyzická námaha. Sprcha pro ekologicky zaměřeného cyklistu je k dispozici pouze na menšině pracovišť a často chybí i potřebný čas. Elektrokolo odstraňuje uvedené problémy přímo u zdroje. Určujete si sami, jak moc budete šlapat a jak se tedy zapotíte.

Vyšší hodnota při následném prodeji

Vyšší cena při následném prodeji použitého elektrokola není vyvolána pouze výtečnými ekologickými charakteristikami. Nové technologie jsou v trendu a to se týká i elektrokol. Odbyt trvale roste.

Motorové vozidlo bez nákladů na pojištění

Elektrokolo se obsluhuje stejně jako běžné jízdní kolo a nevyžaduje tudíž žádné oficiální technické kontroly ani drahé pojištění.

Zdravý pohyb

Rovněž je zcela jasné, že na moderně navrženém a důsledně promyšleném elektrokole budete zažívat pravidelné potěšení při jízdě městem i volnou krajinou. Přejeme vám hodně zábavy!

Provozní náklady

bezkonkurenční náklady na 1 km přibližně 0,04 Kč (4 haléře)

Shrnutí

  • rychlá a pohodlná doprava i do kopců bez zapocení

  • energie na asistenci pohonu až na 130 km na jedno nabití

  • baterie dobitá za 3,5 hodiny, kdekoliv, kde je elektrická zásuvka

  • bezkonkurenční náklady na 1 km přibližně 0,04 Kč

  • nepotřebujete řidičský průkaz, registrační značku, STK, povinné ručení, u dospělých není povinná ani přilba

  • pořád je to „jenom kolo“, takže je můžete přepravovat vlakem, cyklobusem, tramvají apod.

  • pokud dojde baterie, můžete stále dojet